شهدای روستای طویدره

رویدادها و مناسبت ها

تبلیغات شما


 

 

 

 

ساعت و تاریخ شمسی

جمعه, 30 فروردين 1398

صبح امروز دکتر موسوی رئیس پژوهشکده اکوسیستم های خزری دانشگاه ساری به همراه هیئت همراه ، پیرامون مطالعات رانشی روستا و محار رانش با استفاده و حفر چند حلقه چاه آب در چند نقطه از طویدره ، در دفتر شورای اسلامی و دهیاری طویدره حاضر و با اعضای شورا و دهیار جلسه تشریح پروژه را تشکیل دادند .

در این جلسه دکتر موسوی بیان داشتند که روستای طویدره به دلیل سطح چندین لایه ای و آهکی خاک (کواترنر) ، یکی از بهترین و سالمترین آب های دنیا را دارد ، وجود چشمه های فراوان در دل روستا و حتی بالا دست و کورشدن این چشمه ها به مرور زمان و به دلایل انسانی و طیبعی باعث ایجاد سفره های آب شیرین فراوان در زیر پوسته زمین روستا شده که منجر به حرکت زمین (رانش) می شود .

حال برای جلوگیری از قضیه رانش ، طبق مطالعات انجام شده توسط دکتر موسوی و به نتیجه رسیدن این موضوع ، نقاطی را که نقش حیاطی دارند در روستا مشخص که در آن حفر چاه به صورت عمیق و نیمه عمیق زده خواهد شد و نیز مراحل انجام آن تشریح خواهد شد .

اما چون هزینه هر یک از حلقه های چاه هزینه ای میلیونی دارد و با توجه به اندک مبلغی که در اختیار بنیاد مسکن هست ، تا تامین تمام هزینه و عقب نماندن از پروژه ، یک نقطه که موقعیتی تاثیر گذارتر دارد شناسایی و با هماهنگی بنیاد مسکن چالوس و شوراودهیاری روستای طویدره مورد بهره برداری قرار می گیرد .

* * * * * * * * *

بازید دکتر موسوی از آثار هنرمند باذوق ، مجسمه ساز روستا آقای شهرام گودرزی